Pradžia Naujienos Naujienos Užgavėnės ir Pelenų diena

Prisijungę

Mes turime 17 svečius online
Užgavėnės ir Pelenų diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 02 Kovas 2022 00:00

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šia proga seneliams buvo iškepta mielinių blynų, kuriuos socialinė darbuotoja nešiojo po kambarius ir vaišino gyventojus. Seneliai valgė ir gyrė puikų blynų skonį.
Kadangi prasidėjo kalendorinis pavasaris, atėjo laikas pakeisti senelių namų dekoracijas. Socialinė darbuotoja pakvietė gyventojas gaminti paukščius, kuriais vėliau bus papuoštos bendro naudojimo patalpos. Aktyvios močiutės mielai prisijungė ir karpė paukščius iš popieriaus. Taip pat kiekvienas gyventojas prisidėjo prie valgyklos papuošimo -  kiekvieno gyventojo ranka buvo apvedžiota ir iškirpta – išėjo nuostabi “Draugystės” saulutė.
Kita diena buvo Gavėnios pradžia – Pelenų diena. Ši diena pažymėta ypatingos atgailos dvasios, kai išreiškiamas asmeninis žmogaus troškimas atsiversti ir sugrįžti pas Dievą. Svarbiausias Pelenų dienos akcentas yra pelenų barstymas, simbolizuojantis ne tik Gavėnios, kaip atgailos, laikotarpio pradžią, bet ir nusižeminimą bei nuoširdų siekį atsiversti ir tikėti Evangelija. Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Gintautas Naudžiūnas aplankė senelių namų gyventojus ir visiems ant galvų pabarstė pelenų tardamas šiuos žodžius: „Dulke buvai, dulke  pavirsi“. Gyventojai sužinoję, kad ateis klebonas labai apsidžiaugė ir jo laukė.