Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 50 svečius online
Naujienos
Pyragų diena senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 06 Lapkritis 2014 00:00

Šiandien gausybė žmonių bei organizacijų švenčia Pyragų dieną. Ukmergės lopšelis-darželis „Žiogelis“ taip pat dalyvauja šioje išsipildymo akcijoje, todėl prikepę daug gardžių pyragų atvyko jais pasidalinti ir su senelių namų gyventojais. Seneliai labai nudžiugo pamatę tiek gausių vaišių bei besišypsančių vaikų veidus. Vaikus jie taip pat apdovanojo rankų darbo dovanėle su saldžiomis vaišėmis. Mūsų gyventojai liko labai patenkinti parodytu dėmesiu ir šiluma.

Skaityti daugiau...
 
Lapkričio 1-ąjai artėjant... PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 29 Spalis 2014 10:40

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją – visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją Vėlinės.

Lietuvoje per Vėlines gyvieji aplanko mirusiuosius kapinėse, uždega žvakutes. Senelių namų darbuotojai taip pat kiekvienais metais aplanko, sutvarko, uždega žvakutes ant mirusiųjų gyventojų, kurie neturi artimųjų, kapų. Buvo aplankyti Vaižganto, Dukstynos kapai Ukmergėje, taip pat kapeliai link Taujėnų miestelio. Gyventojai, kurie nori patys prižiūrėti savo artimųjų kapus, ar pasimelsti prie jų, prieš didžiąsias šventes yra ten nuvežami. Viena močiutė, Apolonija, net kelis kartus per metus prašo nuvežti ją į kapines, esančias Sližiuose, kur yra palaidoti jos vyras ir vaikai. Kiekvieną kartą ji susigraudina, bet kartu ir džiaugiasi, galėdama pamatyti artimųjų kapus, prie jų pasimelsti.

Skaityti daugiau...
 
Koncertas pagyvenusių žmonių dienos proga PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 02 Spalis 2014 00:00

Spalio 2 dieną senelių namų gyventojai buvo kviečiami į Deltuvos kultūros namus paminėti tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Visi seneliai, norintys gerai praleisti laiką, buvo darbuotojų palydėti – kas už parankės, kas nuvežti su neįgaliojo vežimėliu. Šventė, pavadinta „Metai bėga, mintys lekia praeitin“, sukvietė daug garbaus amžiaus žmonių, tik atėjus ant stalų laukė paruoštos rudeninės vaišės, kava, arbata. Renginio vedėja Dalė Gvozdienė pristatė šventės rėmėjus, kuriems visi padėkojo plojimais. Tada prasidėjo linksmybės – buvo pristatyti pyragus iškepę dienos centro vaikai, jiems buvo įteiktos virėjų kepuraitės. Koncertavo Ukmergės neįgaliųjų sąjungos vokalinis ansamblis „Daina“, LPS „Bočiai“ Ukmergės skyriaus nariai, Deltuvos folklorinis ansamblis. Visus džiugino ir šokti kvietė Kazimiero Piestinio akordeono garsai. Jaunimas iš Atkočių kaimo visus nustebino puikiais balsais ir gitaros skambesiu. Šokių ansamblis „Raskila“ parodė neblėstančią energiją šokių aikštelėje. Įpusėjus linksmybėms renginio organizatorė Daiva Stimburienė tarė padėkos žodį visiems susirinkusiems ir dar kartą pasveikino senjorus su jų diena. Mūsų gyventojai liko labai patenkinti tokia pramoga, jų dienos paminėjimu, grįžę namo jie dar ilgai kalbėjo apie puikiai praleistą laiką.

Skaityti daugiau...
 
Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 01 Spalis 2014 00:00

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga senelių namuose nuo ryto skambėjo sveikinimai ir palinkėjimai. Per pusryčius savo gyventojus nustebinome pavaišindami pyragais, o po pietų seneliai sulaukė svečių iš Ukmergės vaikų globos namų. Socialinės darbuotojos Aurelija Vaičiūnienė ir Sabina Aukštuolienė kartu su įvairaus amžiaus vaikučiais mūsų gyventojams atvežė daug geros nuotaikos ir dovanų – iš molio pagamintus dirbinius, jų pačių iškeptus sausainius, pyragus bei vafliukus. Skambėjo vaikų sveikinimai, dainos ir eilėraščiai. Mūsų gyventojai taip pat pasidalino savo patirtimi: Birutė padeklamavo iš vaikystės prisimintą eilėraštį, o Valė su Albina padainavo smagią dainą apie buvusią meilę. Nebuvo užmiršti ir silpnos sveikatos seneliai – jie buvo aplankyti kambaryje, kur buvo įteiktos dovanos. Tiek vaikai, tiek seneliai liko patenkinti susitikimu ir gerai praleistu laiku.

Skaityti daugiau...
 
Miruonės brolio kapas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 26 Rugsėjis 2014 10:33

Vos vienai savaitei praėjus, Miruonės prašymas buvo išpildytas – iš jos sutaupytų pinigėlių buvo sutvarkytas jos mirusio brolio Jono kapas. Buvo dar kartą užsakytas autobusiukas iš Nestacionarių socialinių paslaugų centro, su kuriuo Miruonė buvo nuvežta į Siesikų kapines. Gyventoja labai nudžiugo pamačiusi gražiai sutvarkytą brolio kapą, paprašė uždegti žvakutes. Dabar močiutė jau ramia širdimi sutiks artėjančią Visų Šventųjų dieną, nes jos artimieji kapuose jau buvo aplankyti.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis21222324SekantisPabaiga»

Puslapis 22 iš 24