Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 25 svečius online
Naujienos
Mūsų senolių laisvalaikis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 17 Rugsėjis 2014 09:53

Senelių namų gyventojams pagal jų sveikatą ir jų norą parenkami laisvalaikio užsiėmimai. Silpnos sveikatos gyventojams dažnai vykdomas muzikinis užsiėmimas – paleidžiama raminanti muzika, atsipalaidavimo pratimai, kur tolumoje girdėti jūros ošimas, moteris ramiu balsu pasakoja, kaip nusiraminti, pasileisti į vaizduotės kelionę. Stipresnės sveikatos močiutės dažniausiai renkasi į salę grupiniams užsiėmimams – jos tepa pyragus, karpo įvairias gėlytes, klevo lapus, kuriais vėliau yra papuošiami visi senelių namai. Akliems ir silpnaregiams gyventojams yra organizuojamas korespondencijos skaitymas, pristatomos naujausios žinios Lietuvoje ir pasaulyje. Taigi kiekvienas pagal savo poreikius pasirenka, kuri veikla jam suteikia teigiamų emocijų, padeda palaikyti turimus įgūdžius ir gerą savijautą.

Skaityti daugiau...
 
"Lions" klubo dovana senelių namams PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 08 Rugsėjis 2014 08:39

Rugsėjo 5-ąją dieną senelių namai sulaukė neeilinės dovanos. „Lions“ klubo nariai iš Švedijos atsiuntė ilgai norėtą ir lauktą autobusiuką. Nuo šiol su juo senelių namų gyventojai bus vežami ir į ligoninę, ir į koncertą, ir kitais jiems svarbiais reikalais. Gyventojų Tarybos pirmininkas Vytautas Navikas, autobusiuką atvairavusius asmenis įpareigojo perduoti šilčiausius linkėjimus „Lions“ klubo nariams ir įteikė padėkos dovanėlę – knygą su gražiausiais Lietuvos vaizdais. Tiek gyventojai, tiek darbuotojai taria nuoširdų AČIŪ visiems prisidėjusiems prie dovanos gavimo, taip pat už rūpestį ir gerumą suteiktą žmonėms, kuriems jo taip reikia.

 

Skaityti daugiau...
 
Dainos skambėjo senelių namuose... PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 03 Liepa 2014 10:13

Nors vasara jau įsibėgėjo, orai dar mūsų nedžiugina, todėl liepos 3-ią dieną senelių namų gyventojai buvo sukviesti į neeilinę popietę. Valgyklos patalpose senelių laukė staigmena – nukrauti stalai saldumynais: pyragais, sausainiais, saldainiais. Visiems susirinkusiems buvo paruošta arbata ir kelios užduotėlės. Pirmiausiai seneliai bandė įminti mįsles, kai kurios pasirodė tikrai sudėtingos, bet visi stengėsi, bandė atspėti. Vėliau buvo užduotis atspėti dainą iš lapelyje parašytos vienos eilutės. Dainą atspėjusiajam reikėjo ją ir sudainuoti, žinoma, kitiems pritariant. Popietei įsibėgėjus gyventojai įsidrąsino - skambėjo ne tik dainos, bet ir eilėraščiai, anekdotai. Birutė padeklamavo linksmą ir prasmingą eilėraštį apie grybą ir kankorėžį, Monika prisiminė iš vaikystės eiles apie lėlę, o Stasiukas visus prajuokino papasakodamas anekdotą. Pasisėdėję, padainavę, pajuokavę, seneliai linksmi išsiskirstė po kambarius.

 

Skaityti daugiau...
 
K. Donelaičio minėjimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 21 Gegužė 2014 00:00

Gegužės 21 dieną senelių namus aplankė LPS "Bočiai" Ukmergės bendrijos sambūrio „Prie židinio“ nariai kartu su pirmininku Algimantu Kacevičiumi. Šia proga buvo paminėtas lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų metų sukakties jubiliejus. Sambūrio "Prie židinio“ vadovė Z. Stunžėnienė skaitė paskaitą „Kristijono Donelaičio asmenybė dokumentuose“, o sambūrio dalyviai atliko keletą inscenizacijų poemos „Metai“ temomis „Sveiks, svieteli margs“. Kartu su „vėžlybomis gaspadinėmis“ - Aldona Vilkeliene, Emilija Vitkevičiene, Aldona Surviliene, kartu su „būrais“ - Julijonu Gudparakiu, Juozu Stunžėnu, Mečislovu Grigucevičiumi ir, žinoma Slunkiumi, kurį vaidino Juozas Vilys, mūsų seneliai kartu dalyvavo Krizo dukters vestuvėse, šaipėsi iš apsirijėlio ir girtuoklio Dočio, negailėjo rūstaus žodžio ponams, išsakė širdingus poeto atodūsius dėl nykstančios lietuvių kalbos ir tautos tradicijų. Po vaidinimo svečiai visus nudžiugino akordeono garsais, lietuvių liaudies dainomis. Seneliams, tiek dalyvavusiems koncerte, tiek dėl silpnos sveikatos gulintiems savo kambariuose, buvo įteikti megzti angelėliai. Visi labai džiaugėsi gerai praleistu laiku ir dėkojo gražiam ir kūrybingam kolektyvui už pasirodymą ir dovanas.

Skaityti daugiau...
 
Šv. Velykos senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 22 Balandis 2014 08:59

Velykos – kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Ji turi gilias tradicijas. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, mat mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, nunešdavo jiems kiaušinių. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiama kaip gamtos atbudimo šventė. Atėjus krikščionybei, ši šventė sutapatinta su Kristaus prisikėlimu. Mūsų senelių namų gyventojai taip pat kruopščiai ruošėsi Šv. Velykoms – močiutės karpė iš popieriaus zuikučius, darė iš siūlų kiaušinių formos papuošimus, gamino spalvotus kiaušiniams dėkliukus, komponavo vazose iš berželių šakelių pavasarines puokštes bei jas pačios papuošė. Dieną prieš Šv. Velykas visi norintys susirinko ir margino kiaušinius. Ankstyvą Šv. Velykų rytą, geresnės sveikatos seneliai dalyvavo Šv. Mišiose, kiti – meldėsi namuose. Vėliau visi susėdę prie bendro stalo meldėsi, valgė margučius, kitas vaišes ir giedojo visiems žinomas giesmes. Be abejo, daugelis sulaukė artimųjų, atskubėjusių pasveikinti su šia gražia pavasario švente.

 

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis212223242526SekantisPabaiga»

Puslapis 25 iš 26