Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 211 svečius online
Naujienos
Užimtumo valandėlė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 29 Balandis 2015 00:00

Staiga atvėsus orams, mes neleidžiame subjurti ir gyventojų nuotaikoms – suorganizavome užimtumo valandėlę. Valgyklos patalpose buvo sustumdyti stalai, sukviesti stipresni gyventojai, o silpnesnės sveikatos – atvežti su neįgaliojo vežimėliu. Seneliams buvo paruošta arbata, kava, saldžios vaišės, kuriomis galėjo vaišintis visi susirinkusieji. Gyventojams buvo skirtos užduotys, viena iš jų – iš pirmos savo vardo raidės sugalvoti būdvardį, apibūdinantį jį patį. Kuriems sunkiai sekėsi – kiti gyventojai padėjo sugalvoti linksmų, smagių būdvardžių. Daug eilėraščių ir anekdotų mums papasakojo gyventojai Monika ir Stasiukas. Lietuvių liaudies dainų karalienė buvo Valė, tačiau dainų žiniomis jai nenusileido ir Onutė. Buvo daug įminta mįslių, seneliai ir patys atsiminė iš jaunystės įdomių pasakojimų, istorijų. Visi labai džiaugėsi turininga ir smagiai praleista popiete.

Skaityti daugiau...
 
Svečiavomės Želvos senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 28 Balandis 2015 00:00

Gražią pavasario dieną senelių namų gyventojai ir darbuotojai sugalvojo aplankyti naujai įsikūrusius kaimynus, to paties likimo senelius Želvos parapijos katalikiškuose senelių namuose. Juose buvo vykdomas europinis projektas – yra pastatytos naujos patalpos, padvigubėjo vietų skaičius, globotiniai gyvena erdviau ir patogiau. Tik atvykusius mus šiltai priėmė parapijos klebonas Petras Avižienis, senelių namų direktorė Janina Driukienė ir socialinės darbuotojos – Audronė Rutavičienė ir Svetlana Rubliauskienė. Mums buvo aprodytos naujos patalpos, gyventojai galėjo pabendrauti tarpusavyje, pasidžiaugti ar pasiguosti, kaip jie gyvena, kaip leidžia laisvalaikį. Mūsų gyventoja Monika susitiko kitą pažįstamą močiutę Želvos senelių namuose, pasidalino savo rūpesčiais ir džiaugsmais. Vėliau visi kartu vaišinomės arbata, saldumynais ir pratęsėme bendravimą jaukioje laisvalaikio leidimo patalpoje. Dėkojame Želvos senelių namų darbuotojams ir gyventojams už šiltą priėmimą ir malonų bendravimą!

 

Skaityti daugiau...
 
Svečiuose - Ruklos globos namų gyventojai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 09 Balandis 2015 10:11

Gražią ir saulėtą pavasario popietę mūsų senelių namų gyventojai sulaukė svečių iš Ruklos globos namų. Močiutės, pasipuošusios kailiais, skrybėlėmis bei šventiniu makiažu, susėdo prie paruošto stalo ir pasiruošė vaidinimui. Globos namų įkūrėja Irina Aleksandravičienė kartu su direktore Egle Kukliene bei meno vadove Vilma Praškevičiene pristatė pagal Vytautės Žilinskaitės miniatiūrą sukurtą spektaklį „Neapkalbant“. Ruklos globos namų gyventojos, kaip tikros aktorės, įsikūnijo į laisvo laiko turinčias moteris, kurios nuolat kalba apie savo kaimynus, kolegas, šeimos narius. Mūsų gyventojai įdėmiai stebėjo spektaklį, juokėsi ir daug plojo. Vėliau sekė eilėraščiai ir dainos – ir svečiai, ir mūsų gyventojai pasidalino patirtimi, įspūdžiais gyvenant senelių namuose. Apsikeitę dovanomis, vaišėmis ir pažadais apsilankyti ir pas juos, išlydėjome svečius namo.

Skaityti daugiau...
 
Sulaukėme Šv. Velykų! PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Sekmadienis, 05 Balandis 2015 00:00

Velykos – krikščionių šventė. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Senelių namų gyventojai kruopščiai ruošėsi šiai pavasario šventei – puošė puokšteles iš žirginėlių, karpė gėlytes, o prieš pat Šv. Velykas margino kiaušinius. Šiais metais buvo išbandyta ypač daug neįprastų kiaušinių marginimo būdų – ir su šilkiniais kaklaraiščiais, ir su dekupažiniais dažais, ir su įvairių spalvų lakais. Šeštadienio vakarą stipresni senelių namų gyventojai ėjo į bažnyčią švęsti Velyknakties. Nakties tamsoje buvo švenčiama iškilminga „nakties, šviesesnės už dieną“ liturgija, tikintieji apšvietė aplinką savo atsineštomis uždegtomis žvakėmis. Kai kurie seneliai ankstyvą Šv. Velykų rytą ėjo aplink bažnyčią paminint Kristaus nueitą kelią, dalyvavo Šv. Mišiose. Po jų visi sugrįžę į senelių namus sėdo prie vaišių stalo ir šventė Šv. Velykas, giedojo giesmes, deklamavo eilėraščius. Daugelis sulaukė ir artimųjų, atvažiavusių pasveikinti su nuostabia Prisikėlimo švente.

Skaityti daugiau...
 
Šv. Mišios senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 31 Kovas 2015 00:00

Kaip ir kiekvienais metais stipresni senelių namų gyventojai per Verbų sekmadienį ėjo į bažnyčią, dalyvavo Šv. Mišiose, priėjo išpažinties bei priėmė Švč. Sakramentą. Likusiems silpnesnės sveikatos seneliams Šv. Mišios buvo aukojamos senelių namuose. Kovo 31- ąją dieną parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas senelių namuose klausė gyventojų išpažinčių. Negalintys vaikščioti seneliai į Šv. Mišias buvo atvežti su neįgaliojo vežimėliu, kitus gyventojus kunigas aplankė kambaryje. Pamokslo metu klebonas ragino visus nebūti piktiems ir mažiau skųstis dėl savo ligų, nebijoti mirties ir tikėti amžinybe. Gyventojai priėmė Švč. Sakramentą, dabar ramia širdimi laukia Kristaus prisikėlimo – Šv. Velykų.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis21222324252627282930SekantisPabaiga»

Puslapis 30 iš 34