Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 20 svečius online
Naujienos
40-ties paukščių diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 10 Kovas 2023 00:00

Šiandien, kovo 10 dieną, yra švenčiama 40- ties paukščių diena. Ši diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų. Senelių namuose šia proga lankėsi „Tėkmės“ pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su kuratore Agne Žižiene. Vaikai buvo iškepę keksiukų su įvairiais palinkėjimais, kuriuos padalino visiems gyventojams ir darbuotojams. Mokinio Jorio mama atliko dvi gražias dainas apie Lietuvą, artėjančios Kovo 11-osios proga, ir apie paukščius. Vėliau vaikai su gyventojais bendravo, ėjo pas silpnesnės sveikatos senelius į kambarius, vaišino keksiukais, linkėjo sveikatos. Senelių namai taip pat gavo dovanų – labai gražų inkilą, kuris bus įkeltas į medį ir lauks grįžtančių paukščiukų. Tariame nuoširdų ačiū.

 

Skaityti daugiau...
 
Sveikinimai Tarptautinės moters solidarumo dienos proga PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 08 Kovas 2023 11:25

Tegu kaitri pavasario saulė nutirpdo sniegą ir ledus. Teatneša ji laimę, džiaugsmą ir šviesą širdyje! Su Tarptautine moters diena visas močiutes ir darbuotojas šiandien sveikina senelių namų gyventojai vyrai! Moterims buvo surengta ypač mėgstama grožio procedūrų valandėlė, jos mėgavosi parafino vonelės terapija rankoms, kuri atpalaiduoja raumenis, ramina ir atgaivina pavargusias rankas ir malšina skausmą. Taip pat, kurios norėjo, pasinaudojo proga atgaivinti ir padrėkinti savo veido odą su lakštinėmis kaukėmis. Močiutės visą dieną vaikščiojo su pakylėta nuotaika ir pagerėjusia sveikata.

Skaityti daugiau...
 
Kandidato į merus apsilankymas senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė Burneikienė   
Penktadienis, 24 Vasaris 2023 00:00

Likus savaitei iki mero ir savivaldybės tarybų rinkimų, senelių namus aplankė kandidatas į Ukmergės rajono merus Darius Varnas. Kandidatas domėjosi, kaip seneliai gyvena, pasakojo apie jo ir komandos nuveiktus darbus, bei ateities planus. Gyventojams buvo padalinti lankstinukai, laikraštukai, kuriuose nurodyti kandidato į merus ir Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” sąrašo planuojami darbai.

Skaityti daugiau...
 
Pelenų diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 22 Vasaris 2023 10:30

Pelenų diena (dar Peleninė, Pelenija, Pelenė, Papelčius) – pirmoji diena po Užgavėnių, pirmoji Gavėnios diena, kurios metu laikomasi griežto pasninko. Šią dieną prasidėdavo viešosios atgailos laikotarpis. Pelenų dieną bažnyčioje šventinami pelenai, atliekama simbolinė jų barstymo arba patepimo jais apeiga. Žmonėms ant galvų barstomi pelenai, primenant, kad žmogus iš dulkių gimęs, dulkėmis ir pavirsiąs. Senelių namuose apsilankė Deltuvos parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas,  gyventojai buvo apibarstyti pelenais.

Skaityti daugiau...
 
Užgavėnių šventė senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 21 Vasaris 2023 13:19

Užgavėnės – archaiška žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Senelių namų gyventojai nuo ryto maišė tešlą, kepė blynus tiek mielinius, tiek blynus-vaflius. Beskanaujant į svečius užsuko persirengėliai – su muzika, šokiais ir dainomis, smagiai varėme žiemą iš kiemo, kad ji daugiau nebesugrįžtų!

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 4 iš 32