Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 80 svečius online
Naujienos
Miruonės kelionė į gimtinę PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 18 Rugsėjis 2014 00:00

Mūsų gyventoja Miruonė kelis kartus per metus prašo nuvežti ją į gimtinę – Meilūnus. Močiutė labai pasiilgsta savo krašto, artimųjų. Kad gyventojos poreikis būtų patenkintas, buvo užsakytas autobusiukas iš Nestacionarių socialinių paslaugų centro ir Miruonė su neįgaliojo vežimėliu įkelta į jį. Pirmiausia Miruonė buvo nuvežta ant tėvų kapų, esančių Siesikuose. Gyventoja paprašė surasti ir jos brolio, kuris mirė prieš 15 metų, kapą. Nuvažiavome iki Miruonės pusseserės Irutės, kuri parodė apleistą kapelį. Miruonei suskaudo širdį ir ji paprašė mūsų, kad pasirūpintume, kad šis kapas iš jos sutaupytų pinigų būtų sutvarkytas ir pastatytas paminklas. Vėliau nuvažiavome iki jos brolio, tačiau jo namie neradome. Miruonė paprašė nuvežti ją iki kitos pusseserės Stasės, kuri su vyru Edvardu mus šiltai priėmė, pavaišino kava ir sumuštiniais. Dar daugiau Miruonė norėjo aplankyti draugų, pažįstamų, bet nuvažiavę nė vienų namie neradome – visi turbūt buvo išvykę prie ūkio darbų, juk ruduo – pats darbymetis. Nepaisant to gyventoja liko labai patenkinta pasisekusia kelione, grįžo laiminga.

Skaityti daugiau...
 
Mūsų senolių laisvalaikis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 17 Rugsėjis 2014 09:53

Senelių namų gyventojams pagal jų sveikatą ir jų norą parenkami laisvalaikio užsiėmimai. Silpnos sveikatos gyventojams dažnai vykdomas muzikinis užsiėmimas – paleidžiama raminanti muzika, atsipalaidavimo pratimai, kur tolumoje girdėti jūros ošimas, moteris ramiu balsu pasakoja, kaip nusiraminti, pasileisti į vaizduotės kelionę. Stipresnės sveikatos močiutės dažniausiai renkasi į salę grupiniams užsiėmimams – jos tepa pyragus, karpo įvairias gėlytes, klevo lapus, kuriais vėliau yra papuošiami visi senelių namai. Akliems ir silpnaregiams gyventojams yra organizuojamas korespondencijos skaitymas, pristatomos naujausios žinios Lietuvoje ir pasaulyje. Taigi kiekvienas pagal savo poreikius pasirenka, kuri veikla jam suteikia teigiamų emocijų, padeda palaikyti turimus įgūdžius ir gerą savijautą.

Skaityti daugiau...
 
"Lions" klubo dovana senelių namams PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 08 Rugsėjis 2014 08:39

Rugsėjo 5-ąją dieną senelių namai sulaukė neeilinės dovanos. „Lions“ klubo nariai iš Švedijos atsiuntė ilgai norėtą ir lauktą autobusiuką. Nuo šiol su juo senelių namų gyventojai bus vežami ir į ligoninę, ir į koncertą, ir kitais jiems svarbiais reikalais. Gyventojų Tarybos pirmininkas Vytautas Navikas, autobusiuką atvairavusius asmenis įpareigojo perduoti šilčiausius linkėjimus „Lions“ klubo nariams ir įteikė padėkos dovanėlę – knygą su gražiausiais Lietuvos vaizdais. Tiek gyventojai, tiek darbuotojai taria nuoširdų AČIŪ visiems prisidėjusiems prie dovanos gavimo, taip pat už rūpestį ir gerumą suteiktą žmonėms, kuriems jo taip reikia.

 

Skaityti daugiau...
 
Dainos skambėjo senelių namuose... PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 03 Liepa 2014 10:13

Nors vasara jau įsibėgėjo, orai dar mūsų nedžiugina, todėl liepos 3-ią dieną senelių namų gyventojai buvo sukviesti į neeilinę popietę. Valgyklos patalpose senelių laukė staigmena – nukrauti stalai saldumynais: pyragais, sausainiais, saldainiais. Visiems susirinkusiems buvo paruošta arbata ir kelios užduotėlės. Pirmiausiai seneliai bandė įminti mįsles, kai kurios pasirodė tikrai sudėtingos, bet visi stengėsi, bandė atspėti. Vėliau buvo užduotis atspėti dainą iš lapelyje parašytos vienos eilutės. Dainą atspėjusiajam reikėjo ją ir sudainuoti, žinoma, kitiems pritariant. Popietei įsibėgėjus gyventojai įsidrąsino - skambėjo ne tik dainos, bet ir eilėraščiai, anekdotai. Birutė padeklamavo linksmą ir prasmingą eilėraštį apie grybą ir kankorėžį, Monika prisiminė iš vaikystės eiles apie lėlę, o Stasiukas visus prajuokino papasakodamas anekdotą. Pasisėdėję, padainavę, pajuokavę, seneliai linksmi išsiskirstė po kambarius.

 

Skaityti daugiau...
 
K. Donelaičio minėjimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 21 Gegužė 2014 00:00

Gegužės 21 dieną senelių namus aplankė LPS "Bočiai" Ukmergės bendrijos sambūrio „Prie židinio“ nariai kartu su pirmininku Algimantu Kacevičiumi. Šia proga buvo paminėtas lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų metų sukakties jubiliejus. Sambūrio "Prie židinio“ vadovė Z. Stunžėnienė skaitė paskaitą „Kristijono Donelaičio asmenybė dokumentuose“, o sambūrio dalyviai atliko keletą inscenizacijų poemos „Metai“ temomis „Sveiks, svieteli margs“. Kartu su „vėžlybomis gaspadinėmis“ - Aldona Vilkeliene, Emilija Vitkevičiene, Aldona Surviliene, kartu su „būrais“ - Julijonu Gudparakiu, Juozu Stunžėnu, Mečislovu Grigucevičiumi ir, žinoma Slunkiumi, kurį vaidino Juozas Vilys, mūsų seneliai kartu dalyvavo Krizo dukters vestuvėse, šaipėsi iš apsirijėlio ir girtuoklio Dočio, negailėjo rūstaus žodžio ponams, išsakė širdingus poeto atodūsius dėl nykstančios lietuvių kalbos ir tautos tradicijų. Po vaidinimo svečiai visus nudžiugino akordeono garsais, lietuvių liaudies dainomis. Seneliams, tiek dalyvavusiems koncerte, tiek dėl silpnos sveikatos gulintiems savo kambariuose, buvo įteikti megzti angelėliai. Visi labai džiaugėsi gerai praleistu laiku ir dėkojo gražiam ir kūrybingam kolektyvui už pasirodymą ir dovanas.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis31323334SekantisPabaiga»

Puslapis 33 iš 34