Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 30 svečius online
Naujienos
Raudonos nosys - gydytojai klounai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 23 Liepa 2018 00:00

Raudonos nosys – ne pelno siekianti organizacija, vienijanti profesionalius aktorius – klounus. Jie humoro pagalba teikia emocinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Šie klounai pirmadienio rytą apsilankė ir pas mūsų senelius. Klounai, vardais Matilda ir Kazimieras, lankėsi pas visus kambariuose, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, grojo, šoko ir visaip kitaip linksmino senelius. Močiutėms ypač patiko Kazimieras, kuris ekspromtu kūrė poemas, dainas, kvietė Aldoną būti jo žmona, kitoms siuntė oro bučinukus. O seneliai gėrėjosi Matildos gebėjimu šokti, jos linksmumu ir trykštančiu optimizmu. Taip sutapo, kad šią dieną šventėme gyventojos Irenos 92-ąjį gimtadienį. Darbuotojai kartu su klounų pagalba pasveikino močiutę, įteikė gėlę, sudainavo dainą „Su gimimo diena“. Gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tokių neįprastų svečių, kurie paįvairino jų kasdienybę, padėjo atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką.

Skaityti daugiau...
 
Gyventojų užimtumas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 02 Liepa 2018 13:39

Vasarą seneliai daugiausiai laiko praleidžia lauke, bet kai orai nelepina, užimtumas organizuojamas ir viduje. Šį kartą močiutės buvo sukviestos daryti paveikslus iš sagų. Socialinė darbuotoja ir ergoterapeutė padėjo gyventojoms atrinkti sagas, tada su karštais klijais jas pritvirtino prie kartono. Vienos darė savo vardo pirmąsias raides, kitos lipdė medelius, drugelius. Kitą dieną paveikslai buvo įrėminti – apklijuoti kriauklelėmis. Močiutės labai džiaugėsi gražiu rezultatu, paveikslai papuoš mūsų valgyklą.

Sušilus orams seneliai kasdien išvežami su neįgaliojo vežimėliu arba palydimi su vaikštynėmis į lauką. Šiomis dienomis buvo ruošiamasi Deltuvos mūšio inscenizacijai, todėl gyventojai iš arti galėjo apžiūrėti patrankas.

Skaityti daugiau...
 
Joninių šventė senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 22 Birželis 2018 00:00

Šiais laikais Jonas, Janina – labai populiarūs vardai ne tik tarp pagyvenusių žmonių, bet ir tarp jaunimo. Mes senelių namuose taip pat turime nemažai gyventojų šiais vardais – net keturis Jonus ir vieną Janiną. Kaip ir kiekvienais metais, nuo ryto darbuotojos kartu su gyventojomis kibo į darbus, pynė vainikus, kurie simbolizuoja nemirtingumą ir meilę. Močiutės pindamos kalbėjo, pasidalijo prisiminimais, kaip anksčiau smagiai švęsdavo šią šventę. Per pietus tais vainikais buvo papuoštos varduvininkų galvos, įteikti šokoladai, jiems buvo palinkėta laimės, sveikatos ir ilgų gyvenimo metų. Silpnesnės sveikatos Jonas ir Janina buvo aplankyti kambariuose, ten ir pasveikinti. Gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tiek dėmesio.

Skaityti daugiau...
 
Kūrybinga popietė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 11 Birželis 2018 10:23

Lietingą vasaros dieną socialinė darbuotoja kartu su ergoterapeute gyventojams pasiūlė užsiimti meniškais darbeliais. Iš pradžių susirinkusios močiutės rinkosi iš žurnalų paveikslėlius ir juos kirpo. Prisikarpiusios nemažai paveikslėlių, juos sukomponavo ant spalvoto popieriaus lapo ir suklijavo. Kiekvienas paveikslas išėjo savotiškai gražus ir įdomus. Ačiū mūsų kūrybingoms močiutėms.

Skaityti daugiau...
 
Atidarytas vasaros sezonas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 04 Birželis 2018 10:32

Jau kurį laiką šildant vasariškai saulutei, mūsų seneliai nusprendė atsigaivinti ir nuvažiuoti prie ežero. Į autobusiuką susisodinę papramogauti norinčias močiutes, patraukėme link tikslo. Šį kartą prie Šakelės ežero važiavo Monika, Juzė, Aldona ir Margarita, kuri prie šio ežero važiuoja pirmą kartą. Močiutės buvo pavėsyje, vėliau mėgavosi saulės voniomis ir vandens procedūromis, šėrė antytes. Gerai praleidusios visą popietę, gyventojos buvo parvežtos atgal į senelių namus. Visos džiaugėsi, juokavo, kad atidarė „vasaros sezoną“.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 8 iš 24