Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 32 svečius online
Naujienos
Spalio 1-oji - Senjorų diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 01 Spalis 2019 00:00

Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Kiekvienais metais šią dieną senelių namų gyventojai yra maloniai nustebinami ir pasveikinami. Po pietų sulaukėme svečių iš Ukmergės „Rimi“ parduotuvės, tai direktorė Genė Kaziūnienė ir ambasadorė Sandra Šantaraitė kartu su darbuotojomis atvyko pasveikinti senelių. Visi buvo aplankyti kambariuose, maloniai bendravo, klausėsi senelių pasakojimų, vaišino saldžiomis dovanomis bei vaisiais. O vakare buvo linksmoji dalis – visi šventiškai nusiteikę rinkosi į Deltuvos kultūros namų romansinės grupės „Svajos“ koncertą. Jo metu buvo atliekamos įvairaus žanro dainos, tokios kaip „Armonikos tonai“, Prisilieski“, „Gimtinė“, „Nebarki, tėveli“, „Sode lakštutė maža“ ir daug kitų. Daina „Jaunystės metai“ buvo skirta gyventojai Elenai, šiandien švenčiančiai savo gimimo dieną.  Pabaigoje skambėjo visiems gerai žinoma daina „Ir buvo žodžiai tie“. Gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tiek svečių, sveikinimų ir dainų.

Skaityti daugiau...
 
Oninių šventimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 26 Liepa 2019 10:09

Oninės – vasaros šventė, minima liepos 26 dieną, kurios metu daugelis mūsų moterų pažymi varduves – šventą Oną. Tai derliaus prinokimo šventė, kai baigiami patys sunkiausi ir didžiausi vasaros darbai bei galima džiaugtis tų darbų rezultatais. Oninės visada buvo populiarios Lietuvoje. Šv. Onos garbei daugelyje Lietuvos parapijų įvesti atlaidai, o po jų rengiamos šventės, vaišės. Senelių namuose gyvena net trys Onutės – dvi Onos ir viena Ona–Danutė. Visas jas pasveikinome gražaus vardadienio proga, įteikėme gėlių ir šokolado. Močiutės labai apsidžiaugė ir padėkojo už sveikinimus.

Skaityti daugiau...
 
Joninės senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 25 Birželis 2019 00:00

Joninės – šventė, švenčiama birželio 24 d., taip pat naktį iš birželio 23 į 24 d., maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis (vasaros saulėgrįža). Šios šventės ištakos Lietuvoje – Rasa, neretai vadinama daugiskaita (Rasos) ir Latvijoje – Lyguo. Po krikšto ši šventė susieta su šv. Jono Krikštytojo gimimo diena. Senelių namuose taip pat yra tradicija pasveikinti visus Jonus ir Janinas. Nuo pat ryto buvo pinami vainikai ir sveikinami keturi Jonai ir viena Janina. Gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tiek dėmesio, gavę šokolado, visiems dėkojo.

Skaityti daugiau...
 
Dainos skambėjo gryname ore PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 06 Birželis 2019 08:59

Šiandien iš pat ryto, kol ne karšta, visus gyventojus kalbinome eiti į lauką. Kai kuriuos palydėjome su vaikštyne, kai kuriuos atvežėme su neįgaliojo vežimėliu, kai kurie atėjo patys. Susirinkę prisiminėme visas lietuvių liaudies dainas, skambėjo močiučių pamėgtosios, tokios kaip „Atskrend sakalėlis“, „Buvo gera gaspadinė“, „Mano namas vijokliais apaugęs“, „Palinko liepa“, „Senas malūnas“ ir daug daug kitų. Seneliai laimingi dainavo, kas negali – paplojo, palingavo, visi smagiai laiką leido. O po dainų vyko mankšta, taip pat lauke, kvėpuojant grynu oru. Gyventojai labai džiaugiasi turėdami galimybę išvažiuotu į lauką, pasilinksminti skambant smagiom dainom, ar pabendrauti su vienas kitu.

Skaityti daugiau...
 
Spaudos skaitymas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 24 Gegužė 2019 08:17

Kiekvieną penktadienį socialinės darbuotojos sukviečia senelius į spaudos skaitymą. Kai kurie gyventojai yra atvežami su neįgaliojo vežimėliu, palydimi su vaikštyne, kai kurie ateina patys. Esant geram orui, kaip šiandien, spauda yra skaitoma lauke. Gyventojai supažindinami su naujausiomis žiniomis iš Ukmergės miesto, Lietuvos ir net viso pasaulio, po to diskutuoja, tarpusavyje aptaria, ką naujo sužinojo.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 8 iš 28